Marie Brizard Wine & Spirits Scandinavia A/S

Du er altid velkommen til at kontakte os. Her finder du kontaktoplysninger på specifikke medarbejdere.

Hovedkontor

Marie Brizard Wine & Spirits Scandinavia A/S
Generatorvej 6A, 3.sal
DK-2860 Søborg
Danmark

Tlf. +45 36 98 30 00
Fax: +45 44 41 41 21

Key Account Managers

Lars Anton Sand Christensen
On Trade Manager
Mail: lars.anton@mbws.com
Tlf +45 31 33 53 54
Jens Henrik Mogensen
National Key Account Manager (Off Trade)
Mail: jens.henrik@mbws.com
Tlf.: +45 28 34 50 34
Frederik Willadsen
Nordisk Travel Retail & Eksport Manager
Mail: frederik.willadsen@mbws.com
Tlf.: +45 27 12 39 40

On trade Account Managers

Milan Crawford
Account Manager – Vest
Mail: Milan.crawford@mbws.com
Tlf.: +45 26 85 05 03

Tommy Hemmingsen
Account Manager – Øst
Mail: Tommy.hemmingsen@mbws.com
Tlf.: +45 27 21 09 54

Off trade Account Managers

Henrik Opel Jensen
Account Manager – Vest
Mail: henrik.jensen@mbws.com
Tlf.: +45 26 29 28 36

 

Ledelse, Økonomi & Marketing

Jess Andersen
General Manager MBWS Scandinavia
Mail:jess.andersen@mbws.com
Hanne Hilslev Nielsen
Finance and Administration Manager MBWS Scandinavia
Mail: hanne.hilslev@mbws.com

Laila Rosendahl Schmidt
Brand Manager
Mail: laila.schmidt@mbws.com

Mette Jartved
Controller
Mail: mette.jartved@mbws.com

 

Logistik

Randi Hanberg Jørgensen
Logistik Koordinator
Mail: randi.joergensen@mbws.com

Michael Øst Jensen
Logistik og Finans Koordinator
Mail: michael.jensen@mbws.com

Ordrer sendes til: shipping.dk@mbws.com

Nøgletal

Information om virksomhedens nøgletal og andre informationer er tilgængelig via MBWS Groups hjemmeside.

Jobs

Vi er altid interesserede i at møde potentielle nye kolleger, som kunne tænke sig at være en del af vores team.

Historie

MBWS Scandinavia’s produkter byder på en interessant historie, som har formet virksomheden til, hvad den er i dag.

Nyheder

Vi tilføjer jævnligt nye produkter til vores portefølje, og vi er stolte over hver og én. Hold dig opdateret her på siden.